Promisiunea noastra: Produse facute in buna randuiala manastireasca,
din ingrediente naturale, fara conservanti.

de-la-manastire

Povestea produselor Nucet

Felurite și binecuvântate sunt bucatele mănăstirești. De dulce, de post sau de mare praznic, pregătite cu pricepere și răbdare după rețetele cuhniilor de demult, aceste bunătăți au cinstit mesele românilor de sute de ani.

Nucet aduce în zilele noastre spiritul acestor vechi tradiții românești, prin gama de lactate naturale, inspirate de bunătățile mănăstirești de odinioară. Fie ca e vorba de kefir, unt gras brânză burduf sau cu mărar, specialitățile de la Nucet păstrează priceperea și puritatea rețetelor de demult, așa cum erau ele pregătite chiar în curțile mănăstirești.

Peste această tradiție, Nucet a adus prospețimea unor produse provenite de la ferma proprie din Nucet și siguranța unor linii de producție proiectate să respecte cele mai moderne standarde.

Putem spune fără să greșim că lactatele Nucet sunt făcute în bună rânduială mănăstirească, din ingrediente naturale, fără conservanți și cu garanția unor utilaje și procese moderne de fabricare.